Jakým způsobem
Karlovy Vary léčí?

Již po staletí přijíždí do Karlových Varů návštěvníci s nejrůznějšími zdravotními problémy, aby podstoupili lázeňskou léčbu, a odjíždějí zdravější a plni síly. Ovlivněni jsou nejen léčivými prameny ale i léčivým ovzduším.

Unikátní klima

Kombinace minerálních pramenů a hlubokých lesů, které obklopují město ze všech stran, způsobuje, že zde dýcháme vzduch s vysokými koncentracemi vzdušným iontů, obdobně jako je tomu např. u moře nebo na horách. Cítíme se zde velmi rychle odpočatí a zbavujeme se bolestí hlavy, nespavosti, alergií ale i psychických potíží, pocitu přepracovanosti a sníženého soustředění.

“Z geosféry jsou zde do troposféry vynášeny biologicky významné prvky a stávají se součástí lokálního bioklimatu. Lázeňské lesy tak v tomto pohledu poskytují atraktivní místa pro procházky s vysoce pozitivním dopadem na lidské zdraví.”

Léčivé prameny

Významnou roli při léčbě v Karlových Varech hrají bezesporu teplé léčivé prameny, které jsou unikátní svým složením minerálů, stopových prvků, kysličníku uhličitého a teplotou.

“Pomáhají léčit a předcházet nemocem trávicího traktu, odstraňují funkční poruchy, léčí chronické záněty a stavy po operacích. Víme, že karlovarská komplexní lázeňská léčba také významně snižuje obsah tuku v játrech a pozitivně působí na střevní mikrobiální flóru, čímž zvyšuje imunitu.”

Kde se léčit?

Karlovarské lázně patří k největším a nejznámějším v České republice. Najdete zde mnoho krásných lázeňských domů, které vám poskytnou tradiční lázeňskou péči, širokou nabídku wellness programů i jednotlivé procedury. Letos vám navíc město Karlovy Vary přispěje na ubytování v rámci programu VARY°Voucher. Dopřejte si lázeňský pobyt alespoň na 7 nocí od 19 000 Kč a dostanete slevu 5000 Kč na hotel.

LÁZEŇSKÉ DOMY V PROGRAMU VARY°Voucher
Město zážitků - Karlovy Vary

Líbí se vám Karlovy Vary a chcete se o nich dozvědět více? Pokračujte na karlovyvary.cz, kde najdete podrobnější informace. A pokud potřebujete s čímkoliv poradit, neváhejte nás kontaktovat.

Infocentrum

Lázeňská 14
360 01 Karlovy Vary

  • Po - Ne: 8:00 - 18:00
  • (Pauza: 12:30 - 13:00 )
mesto zazitku
Za podpory

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas.
© 2021 Karlovy Vary - Město zážitků | Karlsbad geniessen