Jakým způsobem
Karlovy Vary léčí?

Již po staletí přijíždí do Karlových Varů návštěvníci s nejrůznějšími zdravotními problémy, aby podstoupili lázeňskou léčbu, a odjíždějí zdravější a plni síly. Ovlivněni jsou nejen léčivými prameny ale i léčivým ovzduším.

Unikátní klima

Kombinace minerálních pramenů a hlubokých lesů, které obklopují město ze všech stran, způsobuje, že zde dýcháme vzduch s vysokými koncentracemi vzdušným iontů, obdobně jako je tomu např. u moře nebo na horách. Cítíme se zde velmi rychle odpočatí a zbavujeme se bolestí hlavy, nespavosti, alergií ale i psychických potíží, pocitu přepracovanosti a sníženého soustředění.

“Z geosféry jsou zde do troposféry vynášeny biologicky významné prvky a stávají se součástí lokálního bioklimatu. Lázeňské lesy tak v tomto pohledu poskytují atraktivní místa pro procházky s vysoce pozitivním dopadem na lidské zdraví.”

Léčivé prameny

Významnou roli při léčbě v Karlových Varech hrají bezesporu teplé léčivé prameny, které jsou unikátní svým složením minerálů, stopových prvků, kysličníku uhličitého a teplotou.

“Pomáhají léčit a předcházet nemocem trávicího traktu, odstraňují funkční poruchy, léčí chronické záněty a stavy po operacích. Víme, že karlovarská komplexní lázeňská léčba také významně snižuje obsah tuku v játrech a pozitivně působí na střevní mikrobiální flóru, čímž zvyšuje imunitu.”

Kde se léčit?

Karlovarské lázně patří k největším a nejznámějším v České republice. Najdete zde mnoho krásných lázeňských domů, které vám poskytnou tradiční lázeňskou péči, širokou nabídku wellness programů i jednotlivé procedury.

Hotely a sanatoria
Město zážitků - Karlovy Vary

Líbí se vám Karlovy Vary a chcete se o nich dozvědět více? Pokračujte na karlovyvary.cz, kde najdete podrobnější informace. A pokud potřebujete s čímkoliv poradit, neváhejte nás kontaktovat.

Kontakty

Pobočku najdete na adrese

Lázeňská 14
360 01 Karlovy Vary

Provozovatel

INFOCENTRUM MĚSTA Karlovy Vary, o.p.s.
Husovo náměstí 270/2
360 01 Karlovy Vary

IČ: 26330725
DIČ: CZ26330725

infocentrum@karlovyvary.cz

mesto zazitku
Za podpory

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas.
© 2022 Karlovy Vary - Město zážitků | Karlsbad geniessen