VARY°ZDRAVÍ
TĚLO I DUŠI
Základem karlovarské léčby je nenahraditelná a jedinečná minerální voda a okolní příroda v kombinaci s ověřenými procedurami.
Zjistit více

Proč si vybrat
Karlovy Vary

Jsou místem s největší koncentrací léčivých pramenů na světě. Podle výzkumů jsou jedním z nejzelenějších měst ČR. Můžete si vybrat mezi tradiční a moderní léčbou podle svých potřeb a možností.

S čím můžeme pomoci

Respirační problémy

Funkční poruchy páteře

Onemocnění jater

Diabetes

Potíže se žaludkem

Onemocnění slinivky břišní

Onemocnění ledvin

Léčba

Tradiční

 • Velice účinná, dokonale propracovaná, prověřená léty
 • Kombinace tradičních procedur a přírodních léčivých zdrojů
 • Klidný a pozvolnější způsob léčby s vynikajícími výsledky
 • Vhodná při potížích s dýchacím, pohybovým nebo zažívacím ústrojím, při onemocnění vnitřních orgánů, diabetu i po prodělání onkologických onemocněních
 • Skvělá prevence a možnost relaxace
 • Doporučená délka pobytu: 2 - 4 týdny

Zjistěte podrobnosti o tradiční léčbě a vyberte si ze seznamu zařízení, která tuto léčbu nabízí.

Léčba

Moderní

 • Vhodná pro pacienty koronavirových onemocnění se středním a těžším průběhem
 • Vyvinuta na základě nejnovějších poznatků podložených pečlivým výzkumem
 • Kombinace inovativních procedur a vitamínové kúry
 • Maximální efektivita dosažená v kratším časovém horizontu
 • Ideální následná léčba po prodělání respiračních onemocnění se středním a těžším průběhem
 • Skvělá prevence a možnost relaxace
 • Doporučená délka pobytu: 1 - 2 týdny

Zjistěte podrobnosti o moderní léčbě a vyberte si ze seznamu zařízení, která tuto léčbu nabízí.

Jak vám lázně pomohou nabrat sílu po onemocnění Covid-19?

Ve Varech se opět volně nadechnete. Následky po prodělání koronavirového onemocnění zůstávají i několik měsíců. Často se projevují jako dušnost, přetrvávající kašel, bolesti hlavy, hrudi, svalů, únava, nespavost, úzkost nebo psychické problémy.

Vyberte si z balíčků procedur moderní karlovarské léčby zaměřených na pokovidovou rekonvalescenci. Speciální pobyty se zaměřují na posílení dýchacích cest, kardiovaskulárního systému, imunity a celkové tělesné kondice.

Lázně jako prevence.
Lepší přijet dříve než později.

Onemocněním je třeba předcházet. Pociťujete celkovou únavu a slabost? Využijte balíčky procedur zaměřených na prevenci a celkovou podporu správné funkce organismu.

Speciální pobyty se zaměřují především na posílení dýchacích cest, kardiovaskulárního systému, imunity a celkové tělesné kondice.

Tradiční
karlovarská
lázeňská léčba

Léčebná metoda, na kterou jsme právem hrdí. Proč měnit něco, co dokonale funguje již po staletí?

Pozvolnější, vysoce účinná tradiční lázeňská léčba je vyváženým mixem toho nejlepšího, co vám Vary mohou nabídnout. Pitná kúra, koupele, masáže a pobyt na čerstvém vzduchu vás opět postaví na nohy.

Aby léčba měla smysl a pozitivní výsledek, doporučujeme minimálně 3týdenní pobyt. Po celou dobu si budete užívat klid a péči našeho kvalifikovaného personálu. A domů odjedete jako znovuzrození.

Tradiční léčba je vhodná zejména při potížích s dýchacím, pohybovým nebo zažívacím ústrojím, dále při onemocnění vnitřních orgánů, diabetu i jako následná péče po prodělání onkologických onemocnění. Dopřát si ji ale můžete i pro posílení imunity či v případě, že cítíte celkové fyzické i psychické vyčerpání. Tato léčba je vhodná pro každého, kdo touží po dlouhodobější péči a odpočinku za přiměřenou cenu.

Moderní
karlovarská
lázeňská léčba

Vyvážená terapie pro všechny, kteří si chtějí
pobyt v lázních ozvláštnit něčím novým.

Inhalace vřídelní vody, respirační fyzioterapie,pobyt v hyperbarické komoře či vitamínová kúra B, D a infuze vitamínu C. To jsou jen některé z procedur, které vás čekají, pokud si vyberete balíček moderní karlovarské léčby.

Moderní přístup k lázeňské léčbě je postaven na nejnovějších poznatcích a dlouholetých zkušenostech kvalifikovaných odborníků. Interní studie prokázaly, že léčba je velice účinná pro pacienty koronavirových onemocnění se středním a těžším průběhem i další pacienty s respiračními obtížemi.

Léčba působí pozitivně také na psychiku a pomáhá posílit imunitu, je tedy vhodná i coby prevence. Mezi nesporné výhody moderní léčby patří maximální efektivita dosažená v krátkém časovém horizontu.

Čím Karlovy Vary léčí

Lehké atmosférické ionty

Každý nádech posiluje. Karlovarské ovzduší je díky vývěrům léčivých pramenů a přírodním silicím bohaté na atmosférické ionty a podobá se tomu horskému nebo přímořskému.

Horké prameny

Karlovarské prameny jsou termominerální. To znamená, že jsou vhodné jak ke koupelím, tak k vnitřnímu užití. Pitná kúra je jedním z pilířů karlovarské lázeňské léčby. Klíčem je rozdílná teplota i obsah CO2 v každém z pramenů.

Přírodní silice

I karlovarská příroda má terapeutické účinky. Z pryskyřice jehličnanů se do ovzduší uvolňují silice, které mají pozitivní vliv na dýchací soustavu.

Příroda nebo město?

Ve Varech máte na dosah obojí. Podle průzkumu zveřejněného Evropskou agenturou pro životní prostředí (EEA) jsou Karlovy Vary nejzelenějším městem ČR.

Jasně vedou nad ostatními městy v podílu parkové i ostatní zeleně, do které se mimo jiné počítají také lesy. Zeleň celkově zabírá téměř 50 % plochy města a přilehlého okolí. Přijeďte načerpat energii do města protkaného parky a zelenými zákoutími.

Projděte se nejzelenějším městem
Město zážitků - Karlovy Vary

Líbí se vám Karlovy Vary a chcete se o nich dozvědět více? Pokračujte na karlovyvary.cz, kde najdete podrobnější informace. A pokud potřebujete s čímkoliv poradit, neváhejte nás kontaktovat.

Kontakty

Pobočku najdete na adrese

Císařské lázně
Mariánskolázeňská 2
360 01 Karlovy Vary

Provozovatel

INFOCENTRUM MĚSTA Karlovy Vary, o.p.s.
Husovo náměstí 270/2
360 01 Karlovy Vary

IČ: 26330725
DIČ: CZ26330725

infocentrum@karlovyvary.cz

mesto zazitku
Za podpory

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas.
© 2022 Karlovy Vary - Město zážitků | Karlsbad geniessen