Cyklovýlety
za poklady

V Karlovarském kraji je k dispozici více jak 2000 km vyznačených cyklistických tras. Inspirujte se pár tipy na cyklovýlety v okolí Karlových Varů, které pokládáme za ty vůbec nejkrásnější.

Cyklovýlet na hrad Loket

Lehká trasa | Délka: 10 km

S kartou REGION CARD máte s 10% slevou vstup na hrad a zdarma vstup do Muzea tajných spolků, do Muzea lázeňských pohárků či vyhlídkovou plavbu po řece Ohře

Oblíbená trasa překrásným údolím řeky Ohře je vhodná pro cyklisty všech věkových kategorií i pro jízdu s cyklovozíkem, představuje tak ideální cyklovýlet pro rodiny s dětmi. Z Doubí u Karlových Varů se napojte na cyklotrasu č.6, která vede podél levého břehu řeky Ohře až k Svatošským skalám, kde se řeka přejíždí po dřevěné lávce, ke které je nutné kola vynést. Ještě než ji ale překlenete, můžete pokračovat po levém břehu a po 400 metrech dorazíte do rekreačního areálu Svatošky dětský ráj s atrakcemi pro děti. Za lávkou pokračuje stezka po pravém břehu Ohře, kolem minerálního pramene Horčička a středověké průzkumné štoly Vildenara až k hradu Loket. V Lokti na vás čeká spousta zajímavých atrakcí i příjemných míst k odpočinku. Cesta zpět do Varů vede po stejné stezce, nebo se můžete vrátit vlakem.

Most na Svatošských skalách
Hrad Loket

Trail Park Klínovec

30 km trailů | 4 stupně obtížnosti

Startujte na vrcholu Klínovce a vydejte se po stezkách čtyř obtížností, které končí u lanovky. Ta vás pohodlně vyveze zpět i s vaším kolem. Ať už jste začátečník, nebo zkušený jezdec, ať hledáte upravenou stezku, nebo technické ježdění, v Trail Parku Klínovec si přijdete na své. Čeká na vás 30 km trailů, přičemž nejlehčí obtížnost zvládnou i děti. V areálu najdete půjčovnu kol a koloběžek, restauraci, rozhlednu a k dispozici jsou bezplatná parkoviště, myčka kol a sprchy.

Rychle dolů
Lanovkou nahoru
Několik cest dle obtížnosti

Cyklovýlet na Andělskou horu přes Mattoniho muzeum

Středně náročná trasa | Délka: 33 km

Cyklotrasa, na které si vychutnáte údolí Ohře i krásná panoramata. Z Karlových Varů se vydejte po cyklotrase č. 6 do Radošova, odkud je už jen kousek do Kyselky k Mattoniho muzeu, kde můžete odhalit historii slavné značky Mattoni. Součástí muzea jsou interaktivní výstavní exponáty a animované projekce, které zpestří návštěvu muzea nejen dětem. Načepujte si pramenitou vodu u Mattoniho vodopádu a vystoupejte po silnici až na vrchol Andělské hory ke zřícenině gotického hradu s krásným výhledem do širokého okolí. Pokud se cítíte dostatečně zdatní, cestou na Andělskou horu můžete odbočit doprava a zdolat i vrchol Šemnické skály. Zpět do Karlových Varů je možné se vydat po zelené turistické cestě, anebo po silnici přes Olšová Vrata a Hůrky.

Výhled z Šemnické skály
Mattoniho muzeum Kyselka
Andělská hora

Cyklostezka Ohře

Lehká až středně těžká trasa | Délka: až 227 km

Trasa páteřní cyklostezky Ohře je vedena malebným údolím řeky Ohře od hranice s Německem až po hranici s Ústeckým krajem. Cyklostezka navazuje na Valdštejnovu cyklostezku v Bavorsku označenou jako Wallenstein-Radweg. Po překročení hranic do Česka je trasa značená cykloturistickými značkami s číslem 6. Většina cyklotrasy je vedená po cyklostezkách nebo místních komunikacích s minimálním provozem.


Cyklostezka Ohře je rozdělena do pěti etap:


Půjčovna & doprava

S kartou REGION CARD máte slevu v půjčovně kol ČD Bike, Cyklocentrum TVR a na dopravu cyklobusem

Nemáte kolo, anebo se vám s ním nechce trmácet? Cestujte nalehko a kolo si půjčte. Vybrat si můžete mezi půjčovnou na nádraží ČD Bike nebo Cyklocentrem TVR, které má pobočku v Drahovicích a ve Staré Roli. Zapůjčit si můžete klasická kola, elektrokola, případně v Cyklocentru i horská a závodní kola. Půjčovnu kol najdete také v Trail Parku Klínovec. K přepravě na cyklotrasy můžete využít vlak, nebo víkendový cyklobus.

Půjčovna ČD Bike
Cyklobus
Město zážitků - Karlovy Vary

Líbí se vám Karlovy Vary a chcete se o nich dozvědět více? Pokračujte na karlovyvary.cz, kde najdete podrobnější informace. A pokud potřebujete s čímkoliv poradit, neváhejte nás kontaktovat.

Kontakty

Pobočku najdete na adrese

Císařské lázně
Mariánskolázeňská 2
360 01 Karlovy Vary

Provozovatel

INFOCENTRUM MĚSTA Karlovy Vary, o.p.s.
Husovo náměstí 270/2
360 01 Karlovy Vary

IČ: 26330725
DIČ: CZ26330725

infocentrum@karlovyvary.cz

mesto zazitku
Za podpory

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas.
© 2022 Karlovy Vary - Město zážitků | Karlsbad geniessen