Výlety
do okolí

Kam na výlet? Vybrat si můžete mezi sportovními výlety, vyjížďkami do přírody či návštěvou hradů a zámků v okolí Karlových Varů. Poradíme vám, kam se vydat a jak si výlet co nejvíce užít.

Loket

Středověký hrad a přírodní amfiteátr | 15 min. autem z Varů

S kartou REGION CARD máte 10% slevou vstup na hrad. Zdarma máte vstup do Muzea tajných spolků, do Muzea lázeňských pohárků či vyhlídkovou plavbu po řece Ohři.

Město, které se proslavilo hlavně tím, že zde byl v domácím vězení Karel IV., dnes nabízí turistům nejedno dobrodružství. Čekají vás zde hrad na skále nad zákrutem řeky Ohře, strašidelná mučírna, zajímavá muzea i přírodní amfiteátr pod hradem. Opomenout nelze také gastro zážitek v místní Galerii Café, která je malým kulturním centrem a výtvarnou dílnou v jednom. Udělejte si sem z Karlových Varů krásný cyklovýlet malebným údolím řeky Ohře.

Řeka obklopuje celé město
Muzeum tajných spolků
Pohled z plavby na řece

Bečov nad Teplou

Hrad i zámek obklopuje botanická zahrada | 25 min. autem

S kartou REGION CARD máte 10 % slevu do Muzea historických motocyklů

Uprostřed romantické krajiny Slavkovského lesa naleznete malebné městečko Bečov nad Teplou, jehož hlavním turistickým lákadlem je výjimečný historický areál s gotickým hradem, renesančním palácem a barokním zámkem. V zámku je k vidění unikát v podobě zlatého relikviáře svatého Maura ze 13. století (aktuálně není k vidění vzhledem k expozici v Paříži), ve kterém byly uloženy ostatky sv. Maura, sv. Jana Křtitele, sv. Timoteje a sv. Apolináře. Opomenout nelze ani bečovskou botanickou zahradu, která nabízí bioferratu (skalní stezku), prohlídku místní vegetace nebo romantickou projížďku na loďce po místním jezírku.

Pohled na hrad a zámek
Zámek
Hrad

Svatošské skály

Jedinečné skalní útvary a Dětský ráj | 2,5 km pěšky či na kole

Udělejte si výlet malebným údolím řeky Ohře ke Svatošským skalám. Z Karlových Varů (od parkoviště Doubí) sem vede 2,5 km cyklostezka po rovině, pozor tedy na cyklisty, pokud jdete pěšky. Ke skalám, jejichž název vychází z místních pověstí o zkamenělém svatebním průvodu, se dostanete přes lanový most. Po prohlídce skal se vraťte přes most k Dětskému ráji. Na děti tu čeká zábava v podobě obří vzduchové trampolíny nebo projížďky na indiánských koních. Ty nejmenší rád sveze shetlandský poník Lojza. V přírodním areálu dále najdete mini zoo, dětské hřiště, lezecké atrakce, veřejné ohniště a stylové občerstvení U Indiána.

Svatošské skály
Projížďky na koních
Trampolína v Dětském ráji

Klášter Teplá

Jedna z největších historických knihoven v ČR | 45 min. autem

S kartou REGION CARD máte vstup zdarma

Barokní premonstrátský klášter Teplá je známý svou unikátní historickou knihovnou, která je od podlahy až ke stropu zarovnána staletými svazky knih. Jsou zde vzácné rukopisy, 45 středověkých kodexů, prvotisky, paleotypy a staré listiny, hlavně teologické, ale i z vědních oborů, ve všech světových jazycích. Nejstarší svazek, na který tady narazíte, pochází z poloviny 16. století. Knihovna je přístupná široké veřejnosti v rámci prohlídkové trasy po klášteře.

Knihovna
Klášter

Zámek Chyše

Ideální zastávka po cestě z/do Prahy | 30 min. autem

S kartou REGION CARD máte vstup zdarma

Zámek Chyše, postavený v 17. století, je dnes chráněn jako kulturní památka. Zámek je známý především svým pivovarem. Vaření piva zde má tradici již od roku 1580. V areálu zámeckého pivovaru je i restaurace, tedy kromě historie vás zde čeká i vynikající gastro zážitek.

Zámek
Zámecký minipivovar
Město zážitků - Karlovy Vary

Líbí se vám Karlovy Vary a chcete se o nich dozvědět více? Pokračujte na karlovyvary.cz, kde najdete podrobnější informace. A pokud potřebujete s čímkoliv poradit, neváhejte nás kontaktovat.

Kontakty

Pobočku najdete na adrese

Císařské lázně
Mariánskolázeňská 2
360 01 Karlovy Vary

Provozovatel

INFOCENTRUM MĚSTA Karlovy Vary, o.p.s.
Husovo náměstí 270/2
360 01 Karlovy Vary

IČ: 26330725
DIČ: CZ26330725

infocentrum@karlovyvary.cz

mesto zazitku
Za podpory

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas.
© 2022 Karlovy Vary - Město zážitků | Karlsbad geniessen