Umění, kultura
a expozice

Chodíte rádi do divadla? Na koncert klasické hudby? Na výstavy a expozice? Pak jste v Karlových Varech správně. Najdete tu vše, co vás baví.

Karlovarské kulturní léto 2020

Letos jsme bohužel bez filmového festivalu, ale to neznamená, že by se ve Varech nic nedělo. Ba naopak! Každý den od 1. 7. do 31. 8. na vás čeká zajímavý kulturní program. Na své si přijdou jak mladší, střední a starší generace, tak rodiny s dětmi.

Koncerty

Každý pátek a sobotu na náplavce u Thermalu a každou neděli v areálu Rolava uslyšíte hvězdy českého hudebního nebe. Vstupné 100 Kč.

Divadlo

Každou středu a sobotu si vychutnejte hranou prohlídku města v podání Pouličního divadla Viktora Braunreitera.

Symfonický orchestr

Téměř každý den vám zahraje Karlovarský symfonický orchestr při kolonádních koncertech, nebo ve vybraných hotelech při „čaji o páté”.

Akce pro děti

Každou středu, pátek a víkend si užijte s vašimi dětmi chill-out zónu v Dvořákových sadech a zúčastněte se programů a workshopů pro děti.

Letní autokino

Kultura na vás čeká i mimo centrum města. Zajeďte si do letního autokina na karlovarském letišti a odpočiňte si u dobrého filmu.

Výběr z chystaných akcí

Kapacita koncertů bude pravděpodobně omezena z důvodu vládních nařízení k situaci COVID-19.

7krát3
Sobota 8.8.

7krát3

Kapitán Demo
Sobota 8.8.

Kapitán Demo

Lenka Dusilová
Neděle 9.8.

Lenka Dusilová

Pavel Callta
Pátek 14.8.

Pavel Callta

Mňaga a Žďorp
Neděle 16.8.

Mňaga a Žďorp

Karlovarský festival vína
Pátek 22.8.

Karlovarský festival vína

Více
Aneta Langerová
Pátek 22.8.

Aneta Langerová

Lenka Filipová
Pátek 28.8.

Lenka Filipová

VARY°VAŘÍ
Sobota 29.8.

VARY°VAŘÍ

Více
Lenny
Sobota 29.8.

Lenny

Noční romantická plavba
Pátek 4.9.

Noční romantická plavba

Více

Muzeum Karlovy Vary

Speciální atrakce pro děti a pro nevidomé

S kartou REGION CARD máte vstup zdarma

Muzeum za svými zdmi ukrývá jedinečnou interaktivní expozici, jejíž součástí je i haptická stezka pro nevidomé. Rovněž se nezapomnělo na malé děti, kteří se mohou seznámit s taji města a regionu prostřednictvím speciálních kukátek. Muzeum má svou tradici v Karlových Varech již od 19. století. Ve dvou patrech nově zrekonstruované budovy je tak k vidění historie lázeňské léčby, vznik samotného města Karlovy Vary, ale i nádherná příroda a řemesla spojená s naším krajem.

Budova muzea
Ukázka z expozice

Karlovarské městské divadlo

Pestrý program myslí na všechny věkové skupiny a uvádí to nejlepší z produkce českých divadelních scén. Zároveň vám představuje úspěšné domácí i zahraniční autory. Zážitkem je už samotná návštěva novobarokní budovy divadla, která, především díky svým zdobným interiérům, patří mezi architektonické a umělecké klenoty lázeňského města.

Budova divadla
Foyer

Galerie umění Karlovy Vary

Výstavy, stálá expozice i doprovodné programy

S kartou REGION CARD máte vstup zdarma

Klidné místo pro vaši relaxaci a hluboké umělecké zážitky z bezprostředního setkání s originály uměleckých děl. 5 sálů, 1200 m2 výstavních ploch, výstavy současného českého umění i zahraničních autorů a stálá expozice se stovkou děl špičkových umělců českého umění 20. století. Galerie umění také pořádá výtvarné programy, komentované prohlídky, přednášky a koncerty.

Galerie umění
Výstavní sál

Moser & Thun

Exkurze do světa českého křišťálu či porcelánu

S kartou REGION CARD máte vstup zdarma do muzea Moser i do návštěvnické centra Thun

Poznejte místo, kde se rodí kouzelný svět křišťálu Moser. V muzeu Moser na vás dýchne více než 160letá historie ruční výroby skla. Navštívit můžete také prodejní galerii a odnést si kousek křišťálové pohádky domů. V návštěvnickém centru Thun 1794 objevíte pro změnu tajemství porcelánového příběhu největšího výrobce českého porcelánu s více než 220letou tradicí. Sami si vyzkoušejte práci dekoratérů a ozdobte si vlastní výrobky v Porcelánové školičce. Porcelánový výrobek vám následně vypálí a zašlou na vaši adresu, či si jej osobně vyzvednete.

Sklářská dílna Moser
Porcelánová školička Thun

Galerie Supermarket wc

Designový obchod, kavárna, výstavy, kreativní dílny

Dobijte si baterky v originálním prostoru, vzniklém na místě bývalých veřejných toalet. Prohlédněte si aktuální výstavu a inspirujte se designem pro život - jedinečnými nápady pro každý den. Najdete zde také výbornou kavárnu, kreativní dílnu a prodejní obchůdek, kde můžete pořídit dárky pro vás a vaše blízké od designových značek z regionu i celé ČR. Za zmínku stojí i nedaleký podchod – street art galerie s knihobudkou.

Kavárna před galerií
Interiér galerie

Interaktivní galerie Becherova vila

Interaktivní galerie a kulturně vzdělávací centrum

S kartou REGION CARD máte vstup zdarma

Přijďte si udělat radost pohledem na krásné interiéry budovy postavené v roce 1914 pro Gustava Bechera, v jejíchž prostorách je dnes galerie s 6 výstavami současného umění ročně a doprovodnými výtvarnými programy – kreativní zážitková prohlídka výstavy, výtvarné dílny pro veřejnost, cyklus prázdninových výtvarných dílen pro děti atd.

Becherova vila
Interiér budovy
Město zážitků - Karlovy Vary

Líbí se vám Karlovy Vary a chcete se o nich dozvědět více? Pokračujte na karlovyvary.cz, kde najdete podrobnější informace. A pokud potřebujete s čímkoliv poradit, neváhejte nás kontaktovat.

Infocentrum

Lázeňská 14
360 01 Karlovy Vary

  • Po - Ne: 8:00 - 18:00
  • (Pauza: 12:30 - 13:00 )
mesto zazitku

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas.
© 2020 Karlovy Vary - Město zážitků - mestozazitku.cz