Umění, kultura
a expozice

Chodíte rádi do divadla? Na koncert klasické hudby? Na výstavy a expozice? Pak jste v Karlových Varech správně. Najdete tu vše, co vás baví.

Muzeum Karlovy Vary

Speciální atrakce pro děti a pro nevidomé

S kartou REGION CARD máte vstup zdarma

Muzeum za svými zdmi ukrývá jedinečnou interaktivní expozici, jejíž součástí je i haptická stezka pro nevidomé. Rovněž se nezapomnělo na malé děti, kteří se mohou seznámit s taji města a regionu prostřednictvím speciálních kukátek. Muzeum má svou tradici v Karlových Varech již od 19. století. Ve dvou patrech nově zrekonstruované budovy je tak k vidění historie lázeňské léčby, vznik samotného města Karlovy Vary, ale i nádherná příroda a řemesla spojená s naším krajem.

Budova muzea
Ukázka z expozice

Karlovarské městské divadlo

Pestrý program myslí na všechny věkové skupiny a uvádí to nejlepší z produkce českých divadelních scén. Zároveň vám představuje úspěšné domácí i zahraniční autory. Zážitkem je už samotná návštěva novobarokní budovy divadla, která, především díky svým zdobným interiérům, patří mezi architektonické a umělecké klenoty lázeňského města.

Budova divadla
Foyer

Galerie umění Karlovy Vary

Výstavy, stálá expozice i doprovodné programy

S kartou REGION CARD máte vstup zdarma

Klidné místo pro vaši relaxaci a hluboké umělecké zážitky z bezprostředního setkání s originály uměleckých děl. 5 sálů, 1200 m2 výstavních ploch, výstavy současného českého umění i zahraničních autorů a stálá expozice se stovkou děl špičkových umělců českého umění 20. století. Galerie umění také pořádá výtvarné programy, komentované prohlídky, přednášky a koncerty.

Galerie umění
Výstavní sál

Moser & Thun

Exkurze do světa českého křišťálu či porcelánu

S kartou REGION CARD máte vstup zdarma do muzea Moser i do návštěvnické centra Thun

Poznejte místo, kde se rodí kouzelný svět křišťálu Moser. V muzeu Moser na vás dýchne více než 160letá historie ruční výroby skla. Navštívit můžete také prodejní galerii a odnést si kousek křišťálové pohádky domů. V návštěvnickém centru Thun 1794 objevíte pro změnu tajemství porcelánového příběhu největšího výrobce českého porcelánu s více než 220letou tradicí. Sami si vyzkoušejte práci dekoratérů a ozdobte si vlastní výrobky v Porcelánové školičce. Porcelánový výrobek vám následně vypálí a zašlou na vaši adresu, či si jej osobně vyzvednete.

Sklářská dílna Moser
Porcelánová školička Thun

Galerie Supermarket wc

Designový obchod, kavárna, výstavy, kreativní dílny

Dobijte si baterky v originálním prostoru, vzniklém na místě bývalých veřejných toalet. Prohlédněte si aktuální výstavu a inspirujte se designem pro život - jedinečnými nápady pro každý den. Najdete zde také výbornou kavárnu, kreativní dílnu a prodejní obchůdek, kde můžete pořídit dárky pro vás a vaše blízké od designových značek z regionu i celé ČR. Za zmínku stojí i nedaleký podchod – street art galerie s knihobudkou.

Kavárna před galerií
Interiér galerie

Interaktivní galerie Becherova vila

Interaktivní galerie a kulturně vzdělávací centrum

S kartou REGION CARD máte vstup zdarma

Přijďte si udělat radost pohledem na krásné interiéry budovy postavené v roce 1914 pro Gustava Bechera, v jejíchž prostorách je dnes galerie s 6 výstavami současného umění ročně a doprovodnými výtvarnými programy – kreativní zážitková prohlídka výstavy, výtvarné dílny pro veřejnost, cyklus prázdninových výtvarných dílen pro děti atd.

Becherova vila
Interiér budovy
Město zážitků - Karlovy Vary

Líbí se vám Karlovy Vary a chcete se o nich dozvědět více? Pokračujte na karlovyvary.cz, kde najdete podrobnější informace. A pokud potřebujete s čímkoliv poradit, neváhejte nás kontaktovat.

Kontakty

Pobočku najdete na adrese

Císařské lázně
Mariánskolázeňská 2
360 01 Karlovy Vary

Provozovatel

INFOCENTRUM MĚSTA Karlovy Vary, o.p.s.
Husovo náměstí 270/2
360 01 Karlovy Vary

IČ: 26330725
DIČ: CZ26330725

infocentrum@karlovyvary.cz

mesto zazitku
Za podpory

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas.
© 2022 Karlovy Vary - Město zážitků | Karlsbad geniessen