Aktivity na každý
den dovolené

Máte radost z pohybu a dovolená je pro vás aktivním odpočinkem? Na Karlovarsku vás čeká spousta sportovních i adrenalinových zážitků, pro každého dle libosti.

Cyklistika

Kola si brát nemusíte, jednoduše si je půjčíte

S kartou REGION CARD máte slevu v půjčovně kol ČD BikeCyklocentrum TVR a na dopravu cyklobusem

Karlovarsko nabízí více než 2000 km vyznačených cyklotras. Svézt se můžete po páteřní cyklostezce Ohře ke Svatošským skalám, která je vhodná i pro děti, vyjet na některou z karlovarských rozhleden, případně se vydat na delší túru do Krušných hor. Pro dobrodruhy je ideální trail park Klínovec se stezkami čtyř obtížnosti. K dispozici je doprava vlakem nebo víkendovým cyklobusem.

Svatošské skály
Trail Park Klínovec
Cyklobus

Svatý Linhart

Lanové centrum a obora se zvířaty

S kartou REGION CARD máte lanové centrum s 10% slevou

V přírodním lanovém centru Svatý Linhart si můžete vybrat ze šesti lezeckých okruhů pro děti i dospělé, včetně speciální trasy pro děti od pěti let. Po adrenalinovém zážitku můžete relaxovat v přilehlé oboře a obdivovat jeleny, daňky a divoká prasata v jejich přirozeném prostředí na ploše téměř sedmi desítek hektarů. K tomu účelu slouží, kromě klasických pozorovatelen, i soustava můstků, která místy vyvádí stezku až do šestimetrové výšky. Vstup do obory je zdarma.

Lanové centrum
Pozorovací stezka nad oborou
Srnka v oboře

Sjíždění Ohře

Peřejemi kolem hradu Loket přes skalní město do centra Varů

Po hladině Ohře se dá projet téměř celý Karlovarský kraj a věřte, že je většinou klidná, pohodová a na většině úseků nenáročná na vodácké umění. Mezi nejoblíbenější patří trasa Loket – Karlovy Vary, která se dá v pohodě zvládnout za půl dne. Volit můžete mezi plastovou kánoí, kajakem, gumovým člunem, případně raftem.

Sjíždění Ohře

Nordic walking & pěší turistika

Karlovarské lázeňské lesy nabízejí množství překrásných cest

S kartou REGION CARD máte v infocentru zapůjčení holí zdarma a 30% slevu na služby certifikovaných průvodců

Projděte se karlovarskou přírodou po jedné z mnoha turistických tras, které se skvěle hodí i pro nordic walking. Využijte služby certifikovaných průvodců, kteří vám ukážou ty nejkrásnější trasy a okruhy. Tyto komentované procházky jsou vám v do konce žáří mimořádně k dispozici zdarma. Sraz je každé úterý a čtvrtek v 10 hodin u Infocentra Lázeňská. Rezervace není potřeba a hole Vám půjčíme také zdarma. Nordic walking je velice příjemný druh pohybu, který může vykonávat každý, stačí mít správnou obuv a samozřejmě správné nordic walking hole.

Nordic walking & pěší turistika

Adrenalinové aktivity

Milujete zrychlený tep a bušení srdce?

S kartou REGION CARD máte 20% slevu na sjezd koloběžkou z Vítkovy hory

Zažijte neopakovatelné chvíle při sjezdu na koloběžkách z Vítkovy hory do centra Karlových Varů. Dupněte na pedál adrenalinu při závodění v motokárách na největším závodním motokárovém okruhu v České republice. Anebo se dotkněte nebes a vyzkoušejte si na chvíli „stav beztíže” na obří houpačce v areálu Plešivec. Volba je na vás a určitě bude stát za to.

Sjezd na koloběžkách z Vítkovy hory
Motokáry Kartarena Cheb
Obří houpačka na Plešivci

In-line

Brusle k zapůjčení v areálu Rolava

Ve volnočasovém areálu Rolava naleznete zrekonstruovanou in-line dráhu dlouhou 1300 metrů, která svou šířkou a povrchem udělá z vaší jízdy příjemný zážitek. Meandr Ohře nabízí pro změnu 930 metrů dlouhou in-line dráhu u řeky Ohře.

In-line

A spousta dalších možností

 • Golf

  Deset hřišť na Karlovarsku, každé jiné

 • Tenis

  Čtyři kluby s kvalitními kurty

 • Bowling

  Nejoblíbenější bowlingová centra

 • Lezení

  Lezecké stěny i lezení na skalách

Město zážitků - Karlovy Vary

Líbí se vám Karlovy Vary a chcete se o nich dozvědět více? Pokračujte na karlovyvary.cz, kde najdete podrobnější informace. A pokud potřebujete s čímkoliv poradit, neváhejte nás kontaktovat.

Kontakty

Pobočku najdete na adrese

Lázeňská 14
360 01 Karlovy Vary

Provozovatel

INFOCENTRUM MĚSTA Karlovy Vary, o.p.s.
Husovo náměstí 270/2
360 01 Karlovy Vary

IČ: 26330725
DIČ: CZ26330725

infocentrum@karlovyvary.cz

mesto zazitku
Za podpory

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas.
© 2022 Karlovy Vary - Město zážitků | Karlsbad geniessen