10. - 11. září 2021
6. ročník festivalu světla

VARY°ZÁŘÍ

Přízraky z jiných světů

Přijeďte o víkendu 10. - 11. září na nejmystičtější světelnou show v republice. Čeká vás dokonalé (p)osvícení na 6. ročníku festivalu VARY°ZÁŘÍ.

Karlovy Vary se promění v město plné mystické atmosféry a příběhů, které si pohrávají s lokálními tématy s nadsázkou i vrátky otevřenými fikci a vaší imaginaci. Letos jsme pro vás naplánovali nejdelší trasu v historii festivalu. Videomapping u Alžbětiných lázní, „Krakenův bratranec” na fasádě Puppu, laserová show na Kostele sv. Máří Magdaleny, Světlonoši ve Dvořákových sadech i meditační louka osvětlená 5.000 žárovkami - to je jen zlomek toho, co můžete ve Varech zažít. Naloďte se a plujte. Program probíhá od 20:00, světelná show od 21:00 do půlnoci. Začít můžete, z kterého konce chcete.

01 Návštěva z rudé planety

Alžbětiny lázně | Videomapping
Fiktivní příběh o vzniku karlovarských pramenů. Na povrchu Marsu se totiž nachází útvar, který nápadně připomíná sochu Ducha pramenů. Návštěva ze vzdálené planety tak na sebe nenechá dlouho čekat.

Autor: Visionfactory: Roman Dušek, Jan Hladil, František Pecháček, Armin Effenberger

02 Za MÍR

Dvořákovy sady | Dynamické umění
Na 5 desítek svítících běžců se rozsvěcuje a zhasíná tak, že vytváří synchronizovaný závod v krásném prostředí Dvořákových sadů. VARY°ZÁŘÍ tak reagují na partnerskou akci SP v Triathlonu a přetváří Dvořákovy sady ve virtuální stadion.

Autor: Robert Farkaš (SK)

03 Lotosová zahrada

Mlýnská kolonáda | Světlo a živá performance
Po obřích svítících loutkách „Návštěvníci“ je tu další nový koncept z dílny ARTprom Jakuba Vedrala – Lotosová zahrada. Zavěšený svítící květ je doplněn akrobaty a dalšími prvky, které spojují živé představení se světelnými objekty.

Autor: ARTProm

04 Maják VARŮ

Zámecká věž | Světelný design
Zámecká věž se promění na maják, který na sebe poutá pozornost svou dynamickou světelnou show široko daleko. Tvoří tak pomyslný střed festivalu mezi rušným centrem a klidnější procházkou k Poštovnímu dvoru.

Autor: Tomáš Karban

05 Přízraky

Kostel sv. Máří Magdaleny | Lasermapping
Na kostele sv. Máří Magdaleny se odehraje velkolepá lasermappingová show, která ladí s tématem festivalu „Přízraky z jiných světů“. V hudebním podkresu objeví vnímavý divák známé melodie z tematických filmů.

Autor: LasermanCZ

06 Bestie

Grandhotel Pupp | Street art/Light design
V Grandhotelu Pupp se zabydlelo podivné stvoření, které nápadně připomíná Krakena a nechce se hnout.

Autor: Filthy Lucker (UK)

07 Animals

Goethova stezka | Interaktivní instalace
Procházku Goethovou stezkou ozvláštní interaktivní instalace Animals, která je tvořena očima reálných zvířat od velblouda, přes ještěry, ptáky, až po mořské živočichy. Pozor, když budete hluční, tak se před Vámi zvířata schovají.

Autor: Ivo Opl (CZ) a Suren Manvelyan (Arménie)

08 Beam Reach

Galerii umění | Světelný design
Netradiční vstup do Galerie umění vytvoří 7 stylizovaných „lodí“ s korouhvičkami, které vysílají barevné paprsky světla všude okolo. Instalace je doplněna podmanivým zvukem od brněnského producenta známého pod pseudonymem Aid Kid.

Autor: Pavla Beranová

09 Andromeda

Na louce u letního kina | Světelný art
Na louce mezi Galerií a Poštovním dvorem rozkvete louka 5 tisíci malých světel, která vytvoří jednu z největších land-artových instalací v ČR. Na části se navíc budou podílet sami návštěvníci festivalu.

Autor: Peter Vrábel (SK)

10 Zrcadlení

Poštovní dvůr | tajemná interaktivní zábava
Tři podivní tvorové bloumají kolem Poštovního dvora a nedůvěřivě si okukují návštěvníky festivalu. Ti zjišťují, že se oni sami zrcadlí v hlavách těchto příšerek i na projekci v hnízdě.

Autor: Echt Street Puppets

Fasády jak malované

Thermal | Spořitelna | Divadlo | GH Pupp | Obří statické projekce
Půvab budov Karlových Varů netřeba dlouze popisovat, ale proč je na 2 dny nezvýraznit barevnými projekcemi. Na historicky nejdelší světelné trase potkáte na jejich fasádách mimo jiné i obří statické projekce, které doladí celkovou atmosféru festivalu….

Hudební vystoupení

Divadelní náměstí
 • Pátek
  20:00 – LAURA A JEJÍ TYGŘI
  22:00 – Funky Monx
 • Sobota
  21:00 - Malalata - DJ duo spreading balkan beats around the world
Dvořákovy sady
 • Pátek a sobota
  20:00 – DJ Chris Kaufman - only vinyl & DJ Hrusha - sax performance

Workshop pro děti i dospělé

Galerie umění Karlovy Vary

Vytvořte si vlastní světelný kousek a zapojte se do instalace ANDROMEDA na louce u Letního kina.

Becherovka

Po celé trase světelné show

V průběhu večera můžete potka hostesky s mini drinky Becherovky.

Město zážitků - Karlovy Vary

Líbí se vám Karlovy Vary a chcete se o nich dozvědět více? Pokračujte na karlovyvary.cz, kde najdete podrobnější informace. A pokud potřebujete s čímkoliv poradit, neváhejte nás kontaktovat.

Infocentrum

Lázeňská 14
360 01 Karlovy Vary

 • Po - Ne: 8:00 - 18:00
 • (Pauza: 12:30 - 13:00 )
mesto zazitku
Za podpory

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas.
© 2021 Karlovy Vary - Město zážitků | Karlsbad geniessen